Македонија
21. September 2015 - 15:28

Утре времен прекин на сообраќајот на патот Охрид - Кичево

Поради градежни работи со минирање утре  до 13 до 15 часот ќе има прекин на сообраќајот на патот Охрид - Кичево, кај планинскиот превој Пресека - село Врбјани.

Сообраќајот ќе биде во прекин во интервали од 15 до 20 минути, соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).