Loading Video...
Фудбал
24. November 2022 - 17:59

Уругвај и Ј. Кореа одиграа без голови 0-0

Во рамките од Х групата Уругвај и Јужна Кореја одиграа без голови 0-0.
 
Иако двете селекции спорадично се обидуваа да стигнат до погодок сепак тоа не се случи, па со ниту еден упатен удар директно во рамките од глот. 
 
Уругвајците беа поблиску до постигнување на гол, но ударите на Годин и Валверде завршија во статувата на корејскиот гол.
 
Во вториот натпревар од истата група  играат Португалија и Гана.