Македонија
21. September 2020 - 16:46

Уапсени двајца битолчани кои физички нападнале полициски службеници

Синоќа околу 01.00 часот на ул.„Никола Тесла“ во Битола од слобода биле лишени Ф.Ј.(35) и Н. Ј.(55), двајцата од Битола, затоа што физички нападнале полициски службеници кои вршеле службени дејствија, информираат од МВР.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.