Македонија
21. January 2020 - 11:18

Уапсен Албанец кој со лажни документи сакал да излезе од Македонија

Вчера сабајле во 09.20 часот на Граничниот премин Аеродром „Свети Апостол Павле“ Охрид, на излез од Р.С.Македонија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на исправа“, бил лишен од слобода M.O.(24) од Р.Албанија, кој приложил грчка лична карта на име Д.T.(23). Тој заедно со одземените предмети бил предаден на полициски службеници за понатамошна постапка.