Македонија
23. January 2023 - 16:02

Уапсен 25 годишен кумановец кој избегал од затворот Идризово

Денеска (23.01.2023) во 00.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Ѓ.М.(25) од Куманово.

Тој бил баран поради бегство од Казнено - поправната установа Затвор К’шање, каде издржувал затворска казна.

Лицето било спроведено во установата за доиздржување на казната.