Фудбал
23. November 2023 - 13:13

Тринаесет фудбалери би можеле да го напуштат Манчестер јунајтед во следните два преодни рока

Дури 13 играчи на Манчестер јунајтед би можеле да го напуштат англискиот клуб во следните два преодни рока, пренесува „Мирор“.

Според британскиот медиум, тренерот Ерик тен Хаг планира да продолжи со реструктуирање на тимот и чистење на списокот.

Се истакнува дека главни кандидати за напуштање на клубот се Џејдон Санчо, Мејсон Гринвуд, Дони ван де Бик и Ентони Марсијал.

Педесет и тригодишниот Холанѓанец го предводи тимот од „Олд Трафорд“ од минатото лето. По 12 кола Манчестер јунајтед е шести во Премиер лигата со 21 бод. Лидер е Манчестер сити со 28 бодови.

Манчестер јунајтед ќе се соочи со Евертон на 26 ноември.