Живот
9. September 2019 - 18:52

Трагедија: Загина познатиот српски рапер

Српскиот рапер Далибор Андонов, познат под уметничкото име Гру, загина денеска во близина на Наутичкиот клуб „Земун“, откако при параглајдерство паднал во вода.
 
Како што пренесуваат српските медиуми, тој загинал околу 15,30 часот, а од водата го извлекле неговите пријатели.
 
Веднаш била повиката медицинска помош, но лекарот констатирал смрт.
 
За српскиот Курир очевидци раскажаа за трагедијата тие велат дека телото на раперот го пренеле неговите пријатели со чамец. 
 
- Тој беше на парагладерот со уште тројца другари кои го прателе со чамец додека летал, тие го извлекле од водата. Не знаеме каде настрадал но го однесоа до клубот бидејќи таму единствено може да пристигне Итната помош, раскажуваа очевидците.