Македонија
31. December 2018 - 10:56

Трагедија на патот Кадино - Миладиновци - има мртви и повредени

Тешка сообраќајна несреќа се случила утринава на патот Кадино - Миладиновци. Според информациите на полицијата, рано утринава  во 01,55 часот било пријавено дека на стариот пат Кадино - Миладиновци, кај каналот патничко моторно возило „Пасат“ со бугарски национални ознаки, управувано од Т.З.(50) од Неготино, излетало од патот пред мостот во село Кадино.

Возачот починал на местото на настанот, а сопатничката Ј.З.(43) се здобила со тешеки телесни повреди и била пренесена во Градската општа болница “Свети Наум Охридски“. Извршен е увид на местото на настанот.