Македонија
14. February 2020 - 10:36

Тинејџер (19) уапсен во Скопје, шетал вооружен со пиштол и метална палка

Синоќа во 23.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Есперанто“ го лишиле од слобода М.З.(19) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него бил пронајден пиштол „ЦЗ Б“, калибар 9 мм, една рамка со 10 куршуми и метална палка.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.