Македонија
1. October 2022 - 12:12

Тешко повреден велосипедист во сообраќајка во Скопје

На 30.09.2022 околу 15.22 часот во Скопје на крстосницата од бул. „Борис Трајковски“ и ул.„9“, патничко моторно возило „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, управувано од В.К.(46) од Скопје, удрило во велосипедистот М.П.(46) од Скопје.

По несреќата велосипедистот бил пренесен во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.