Македонија
18. May 2020 - 10:25

Сообраќајка помеѓу два велосипеди, тешко повредено едно лице

Вчера во 09.00 часот на бул„.Гоце Делчев“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу велосипед управуван од К.Т.(47) од Скопје и велосипед управуван од М.В.(55) од Скопје. По незгодата, К.Т. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде од доктор му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.