Македонија
15. February 2017 - 15:11

Тешко повреден градежен работник по пад од скеле во Штип

Д.З. (60) од Штип, вработен во градежна фирма во Штип вчера напладне бил тешко повреден по пад од скеле на градежен објект во овој град.

Како што сооопшти МВР, повредениот по падот од скелето, високо пет метри, бил пренесен во Клиничката болница во Штип, од каде поради тешките телесни повреди бил препратен во Клиничкиот центар во Скопје.