Македонија
16. August 2017 - 12:42

Тешка несреќа во Битола - едно лице тешко повредено

Триесет и седум годишниот Б.Д. е тешко повреден и задржан на лекување на медицинскиот центар во Битола по сообраќајна несреќа која се случила вчера околу 14 часот и 20 минути.
 
Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале товарно возило „Мерцедес“ управувано од 32 годишниот Р.Џ. и трактор кој го управувал 38-годишниот Б.Ѓ. 
 
Во сообраќајката со тешки повреди се здобил сопатникот во тракторот Б.Д. На местото на несреќата е извршен полициски увид,