Македонија
30. November 2023 - 17:38

Тепачка во казино во Гази Баба

Денеска (30.11.2023) во 01.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино на подрачјето на Гази Баба, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу М.Ј.(29) и А.С., двајцата од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопштија од МВР.