Македонија
4. December 2023 - 18:46

Таткото на убиената Вања донесен во суд

Александар Ѓорчевски, татко на киднапираната и убиена Вања Ѓорчевска, е донесен во Кривичниот суд. 

Обвинителството го сомничи како соучесник во случајот каде е убиена неговата ќерка. 

 

 

Обвинител побара од судија на претходна постапка да му се одреди 48-часовен притвор за да не избега или попречува на истрагатз