Македонија
7. July 2016 - 9:39

Судир меѓу два џипа кај Охрид, камион излетал од патот

Страшна сообраќајка се случила утрово кај цело Требениште во близина на Охрид.
 
Два џипа директно се судриле, додека пак еден камиот-кипер избегнувајќи го сударот излетал од патот и се превртел.
 
Според првичните информации од терен, во сообраќајката има жртви.