Фудбал
21. јуни 2024 - 11:15

Србија во последниот напад извлече бод против Словенија

 Репрезентациите на Србија и Словенија одиграа нерешено 1-1 во Минхен во натпревар од второто коло во групата Д на ЕВРО2024.

Словенците беа на чекор до победа откако со голот на Камичник во 69 минута поведоа со 1-0 и беа во предност до завршните секунди од натпреварот кога Јовиќ по нафрлената топка од корнер со глава го совлада Облак во петтата минута од судиското продолжение.