Живот
10. October 2017 - 11:39

Спас: Овој лек за само 4 часа ја лечи и најсилната болка во грлото

Постојат лекови кои се пренесуваат од генерација на генерација, а кои се навистина делотворни.
 
Ако сте меѓу оние кои имаат вопсаление на грлото или крајниците, постои лек кој го лекува сето тоа за само 4 часа.
 
Рецепт:
 
-80 грама семки од резен да се помешаат со 20 милилитри вода и да се варат 15 минути
 
-Откако ќе добиете густа смеса, процедете ја и додајте 50милилитри вода, па варете додека не зоврие
 
-Тргнете ја смесата од оган и додадете една лажица ракија.
 
Од овој рецепт конзумирајте на секои 30 минути. По два часа болката ќе се повлече, а по 4 часа ќе исчезне.