Ракомет
3. December 2019 - 19:45

СП (ж): Победи на Норвешка и Германија

На СП во ракомет за жени денеска се одиграа неколку интересни средби.  Во еден од најинтересните дуели  селекцијата на Норвешка славеше против  Србија со 28-25. Драматично беше и на средбата помеѓу Германија и Данска кој на крајот заврши со победа на германките од 26-25. 
Најубедливата победа ја оствари селекцијата на Шведска ккоја славеше против Јапонија со 34-26.