Ракомет
7. August 2019 - 11:43

СП У-19: „Гаучосите“ не изненадија на стартот

Кадетската репреентација на Македонија со пораз од Аргентина од 23-20 го започна СП во ракомет што се игра во Скопје.
Нашите млади ракометари солидно го одиграа првиот дел ккој го завршија со водство од 13-9 но во второто полувреме попуштија и дозволија противникот во самиот финиш да се израдува на сигурна победа.
Костески со 6 погодоци беше најефикасен во нашиот тим кој во следното коло ќе игра со Нигерија.