Ракомет
11. January 2019 - 16:12

СП Ракомет: Македонија на +5 по првиот дел

Македонската ракометна репрезентација стартуваше на Мундијалот во Германија и Данска против селекцијата на Јапонија. 

По првиот дел на средбата во Минхен, Македонија води со 18-13и е на добар пат да забележи победа. 
Избраниците на Раул Гонзалез се под постојан притисок од брзите Јапонци кои му дозволија на Борко Ристовски да оствари дури 12 одбрани по првиот дел.  Во нашиот тим одлично започна Манасков кој ги постигна првите неколку гола а потоа се разиграа и Стоилов и капитенот Лазаров.