Сообраќајот по наместа влажни коловози | Сител Телевизија
Македонија
18. March 2018 - 18:29

Сообраќајот по наместа влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, информираат од АМСМ.

На патните правци надвор од градските средини интензитетот на сообраќајот е умерен.

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.