Македонија
26. April 2016 - 13:09

Сообраќајка на магистралниот пат Струмица-Гевгелија - Две лица се повредени

На магистралниот пат Струмица-Гевгелија, на м.в.Паркинг Монтенегро, вчера во 18,00 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „Мерцедес“ со велешки регистарски ознаки управувано од С.Н.(31) од Велес и патничко моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки управувано од М.Ш.(33) од село Средно Коњари-Скопје. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле М.Ш. и сопатникот во патничкото моторно возило М.Б.(23) од скопското село Орланци, кои по укажаната лекарска помош во ОБ-Велес се пренесени во КЦ-Скопје. Увид на лице место извршила екипа од ПС-Валандово.