Македонија
6. јуни 2023 - 8:38

Со експлозив разнесен банкомат во Бутел | ФОТО

Во Бутел утрово со експлозив бил разнесен банкомат на NLB дознава Сител.

Инцидентот се случил кај „Алпи“ на улица „Христијан Тодоровски-Карпош“. Во моментов полицијата е на терен и се врши увид на местото на настанот.