Македонија
1. April 2024 - 18:04

Скопје: Исчезнати се 15-годишно девојче и нејзиното бебе

Вчера во 20.57 часот во СВР Скопје, Џ.А.(27) од Скопје, згрижувач на малолетничка Н.А.(15), пријавила дека, по претходна расправија, од нејзиниот дом се оддалечила малолетничката Н.А., која со себе го земала и своето бебе, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.