Македонија
16. September 2019 - 10:37

Скопјанка касната од куче скитник во Скопје

Синоќа во 23.20 часот во Полициската станица Центар, М.С.П.(35) од Скопје пријавила дека на улица „Мајка Тереза“ била касната од куче скитник во пределот на левата нога.