Македонија
21. јуни 2024 - 11:25

Скопјанец со автомобил се забил во билборд

Скопјанец изгубил контрола над возилото и удрил во рекламен билборд.

- На 20.06.2024 во 14.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Александар Македонски“, Б.Т.(42) од Скопје, управувајќи патничко возило „опел“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото, излетал од коловозот и удрил во рекламен билборд. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот Б.Т. констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ - Скопје и неговата сопатничка Л.Т.(72) од Скопје констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ Скопје, соопшти МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.