Македонија
26. May 2024 - 17:53

Скопјанец почина косејќи трева во двор, го усмртил струен удар

Вчера во 20.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во двор од семејниот дом на подрачјето на Бит Пазар, додека В.П.(66) од Скопје косел трева со импровизирана косилка, се здобил со струен удар и починал.

Од страна на лекар од Итната медицинска помош била констатирана смрт.