Македонија
23. јуни 2022 - 16:34

Скопјанец му се заканувал на татко му и пробал да го нападне со пиштол

На 22.06.2022 во 22.11 часот во СВР Скопје, Н.С. пријавил дека во угостителски објект во с.Морани, скопско, М.Н. се заканувал на неговиот татко С.С.(57) од с.Морани и се обидел да го нападне со пиштол, но бил спречен од присутните, информираа од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.