Македонија
3. October 2020 - 16:19

Силувано малолетно девојче од Штип

На 02.10. во 18.45 часот во СВР Штип, 45 годишен жител на Кочани пријавил дека  врз неговата 16-годишна ќерка била извршена обљуба од страна на лицето Е.Б. од Штип.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.