Loading Video...
Фудбал
10. September 2022 - 18:58

Силекс славеше на гостувањето кај Македонија ЃП

Со натпреварот Македонија Ѓ.П. - Силекс кој заврши со победа на гостите со 1-0 отворена е 7.та рунда во ПМФЛ. 
 
Победничкиот гол за гостите од Кратово го постигна Дамјан Маневски во 80-тата минута. 
 
За Силекс ова е веќе пета победа сезонава, а со 14 бодови се зад лидерот на табелата Струга Трил Лум која има максимални шест победи до сега. 
 
ПРВА  ЛИГА   7.КОЛО  
САБОТА
МАКЕДОНИЈА Ѓ.П. – СИЛЕКС        0 – 1
НЕДЕЛА
ТИКВЕШ – А.ПАНДЕВ  од16 часот
СТРУГА Т.Л. – СКОПЈЕ
ШКУПИ – РАБОТНИЧКИ
ПОБЕДА – БРЕГАЛНИЦА
 
Слободена во ова коло е ШКЕДНИЈА