Loading Video...
Фудбал
20. August 2023 - 19:56

Силекс непоразен на Чаир, Воска подобра од Вардар

Попладнево се одиграа натпреварите од 3. прволигашко коло. 

РЕЗУЛТАТИ – 3.КОЛО

БРЕГАЛНИЦА – ГОСТИВАР 2:1

(Венегас (п) 10., Роналдо 77./Селмани 90.)

РАБОТНИЧКИ-МАКЕДОНИЈА ЃП 1:0

(Велкоски 21./)

ШКУПИ –СИЛЕКС 1:1

(Пинтер 45./Ѓорѓиоски 77.)

ТИКВЕШ – ШКЕНДИЈА 1:2

(Мојсов 45./Чинари 24., Елези 37.)

ВОСКА – ВАРДАР 3:2

(Јашароски 27., 32., 48/, Глишиќ 84., Жоглев 93.)

УТРЕ – 17 Ч

СТРУГА ТЛ – БРЕРА СТРУМИЦА