Фудбал
9. November 2019 - 18:31

Силекс го совлада Шкупи

Фудбалерите на Силекс остварија значајна победа во 14. прволигашко коло совладувајќи го Шкупи со 1-0 со голот на Жеравица. 

Со овие три бода Кратовци се искачија на третото место на прволигашката табела.