Loading Video...
Фудбал
30. October 2019 - 17:16

Шкендија го елиминира Вардар од Купот на Македонија

Попладнево беа одиграни реванш натпреварите од осминафиналето на фудбалскиот Куп на Македонија, по што останува уште една непозната за четвтрт-финалната рунда. 
 
Актуелниот шампион Шкендија го елиминира Вардар откако во реванш дуелот во Тетово, забележа победа со 1-0 со голот на Агим Ибраими во 74,минута. Првата средба во Скопје заврши без победник 2-2.
 
РЕЗУЛТАТИ  КУП НА МАКЕДОНИЈА 1/8-финале – реванш 
 
ШКЕНДИЈА – ВАРДАР 1-0  (2-2 прв натпревар)
ОСОГОВО – АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ  1-4  (0-3)
МАКЕДОНИЈА ЃП – БРЕГАЛНИЦА  0-0  (0-1)
СИЛЕКС – ШКУПИ  1-1  (0-0)
РАБОТНИЧКИ – ПЕЛИСТЕР  4-0  (1-1) 
ОХРИД – ЛАБУНИШТА  2-3  (0-2)
СТРУГА ТЛ – БОРЕЦ  1-0  (0-0)
 
Утре ќе играат РЕНОВА – ТИКВЕШ   (прв натпревар 2-0)