Фудбал
30. July 2021 - 17:55

Шкендија бара нов тренер по елиминацијата од Рига

Фудбалерите на Шкендија го завршија настапот во конференциската лига со втор пораз од Рига и тоа со 1-0. 

Разочарување кај македонскиот првак кое заврши со отказа за тренерот на екипата Ернест Ѓокај. 
Од тетовскиот клуб најавија дека во наредните денови ќе го објават името на новиот тренер на екипата кој ќе ја предводи Шкендија на стартот од првенството во кое ја брани шампионската титула.