Македонија
21. February 2024 - 15:44

Семејно насилство во Шуто Оризари

Жена од Шуто Оризари пријавила семејно насилство од сопругот.

- На 20.02.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, 57-годишна жена од Скопје пријавила дека околу 11.30 часот во домот на подрачјето на Шуто Оризари физички била нападната од својот сопруг И.Д.(63) од Скопје, соошти МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.