Џет-Сет
27. August 2017 - 21:25

Селин Дион го замолкна дрскиот новинар

Славната пејачка Селин Дион, чиј сопруг Рене Анжелил минатата година почина на една канадска телевизиска емисија ја претставувала својата нова колекција на чанти и модни додатоци, кога еден новинар и го поставил секогаш најважното прашање – што има на љубовен план.
 
Дион со сјајна и брза реакција ги воодушевила сите гледачи.
 
“Сакав да прашам за вашиот приватен живот”, рекол во еден момент новинарот, притоа додавајќи: “Сега е тоа за вас цел нов свет, сингл жена сте. Како е животот?”
 
Без момент на размислување, Дион му упатила сериозен поглед и возвратила со прашањето: “Дали тоа вие ме поканувате на состанок?”
 
Публиката во студиото почнала воодушевено да ракоплеска, а Селин продолжила, пеејќи го рефренот на песната “Diamonds” од Ријана.
 
Новинарот се насмевнал, велејки дека е подготвен да ја однесе на состанок. Прашањето било сосема неумесно со оглед на тоа дека Дион пред тоа зборувала како се чувствува поради загубата на својот маж Рене.
 
Селин и Рене се венчале во 1994. година во базиликата Нотр-Дам во Монтреал, во која беше одржано и последното негово испраќање. Пејачката со Рене има три сина, 15-годишниот Рене-Чарлс и петгодишните близнаци Нелсон и Еди.