Ракомет
14. February 2018 - 0:03

СЕХА: Убедллива победа на Вардар во Цеље

Ракометарите на Вардар однесоа убедлива победа, 13-та по ред на гостувањето во Цеље со 35-27 во рамките на СЕХА лигата.
Дибиров со 8 погодоци и Мартин Поповски со 6 беа најдобрите во гостинскиот тим додека кај домаќинот се истакна Мачковчек со 11.