Фудбал
20. јуни 2016 - 13:00

Седлоски против „своите“?!

Легендата на македонскиот фудбал и тренер на ФК Вардар, Гоце Седлоски сигурно не е задоволен до противникот во второто квалификациско коло за ЛШ, хрватскиот првак Динамо Загреб кој е втората екипа по рејтинг од сите можни противници. 

Но ова секако е шанса за популарниот „Седло“ да ги потврди своите тренерски квалитети токму против екипата во која играше цели 7 години и целосно се афирмираше. 
Легендарниот македонски  „ил капитано“ за популарните „модри“ одигра 138 натпревари и постигна 24 гола.  Освои три шампионски трофеи во Хрватска и во два наврати играше во групната фаза од ЛШ. 
Време е за трет настап во групната фаза за Гоце но овојпат со ФК Вардар.