Македонија
26. August 2019 - 9:23

Се запали автомобил во Ново Лисиче

Утрово околу 8 часот на булеварот „Видое Смилевски Бато“ во Ново Лисиче се запали автомобил, дознава Сител.

Станува збор за автомобил марка "сеат кордоба" со скопски регистарски таблички.

Огнот е изгаснат од страна на случајни минувачи.