Свет
12. April 2016 - 10:49

Се урна руски борбен хеликоптер: Двајцата пилоти загинаа!

Руски хеликоптер  Mi-28N се сруши во близина на Хомс, загинаа двајца пилоти, се наведува во сопштението на рускито Министерство за одрбрана. 

„Ноќниот ловец“ падна во Сирија додека летал над Хомс, а според тврдењата од Министерството, леталото не е соборено.

Експертите се на тререн и ги утврдуваат причините за падот.