Живот
20. јуни 2019 - 13:45

Се топат семафорите во Кувајт, измерени 63 степени

На социјалните мрежи се споделуваат фотографии од стопени делови на уличните семафори поради високите температури кои во Кувајт го достигнаа максимумот – незабележан досега – од +63 степени Целзиусови, а во Саудиска Арабија се измерени +55.