Бизарно но вистинито
16. September 2016 - 13:57

Се развела од својот син па се омажила за својата ќерка!

Мајка и ќерка од Оклахома се уапсени и притворени откако е откриен нивниот инцестуозен брак.
 
Патриша Ан Спан (43) и Мисти Велвет Даун Спан (25) се венчале на 25 март оваа година. Во брак биле се до август кога на виделина излегла мрачната тајна при истрага на Центарот за социјална работа кој вршел проверка на состојба на децата кои живеат во нивниот дом во Данкан.
 
Мајката претходно, веќе била во брак со својот син Џоди Калвин Спан. Се ожениле 2008, а се развеле по барање на синот во 2010.
 
Патриша на инспекторката кажала дека со синот немале секс,  и дека се омажила со него за да спречи регрутирање во војска.
 
Според изјавите од полиција, Мисти и нејзините двајца браќа биле чувани од нивните баба и дедо, од страна на таткото па Патриша изгубила старателство.
 
Кога семејстовто повторно се соединило, како што рекла Патриша на полицијата, веднаш се заљубила во нејзината ќерка.
 
Не мислела дека го крши законот бидејќи во матичната книга на родените на нејзината ќерка не пишува дека таа и е мајка.
 
Мисти и нејзините двајца браќа во полиција кажале дека нивната мајка манипулирала со нив и ги убедила на брак.
 
Патриша и Мисти се изведени пред суд каде дале изјави дека не се чувствуваат виновни.
 
Според законот во Оклахома, брак со блиски роднини се смета за инцест независно дали имале односи за време на бракот па според тоа на Патриша и Мисти им се закануваат затворски казни до 10 години.