Македонија
14. April 2024 - 11:33

Санкционирани 190 возачи во Скопје, 45 за брзо возење

Секторот за внатрешни работи Скопје вчера на територијата на град Скопје изрече 190 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 45 санкции.

Како што соопшти утрово МВР, 12 мерки се изречени за возење без возачка дозвола, oсум санкции за минување на затворен сигнал - црвено светло, 19 мерки за прекршоци што ги чинат возачи на моторцикли...

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.