Loading Video...
Тенис
9. May 2021 - 18:57

Сабаленка преку Барти до триумф во Мадрид

Триумфира на Белорусинката, Арина Сабаленка на Мастерс турнирот во Мадрид
 
Таа во финалето беше подобра од светската тенисерка број 1 Ешли Барти која ја совлада со 2-1 по сетови 6-0, 3-6 и 6-4.
 
Со овој триумф Белорусинка успеа да и се реваншира на австралиската тенисерка за поразот во финалето на турнирот во Штутгарт пред две недели.