Loading Video...
Фудбал
11. јуни 2021 - 20:23

„Рисовите “ со нетрпение го очекуваат дуелот со Австрија

Македонската фудбалска репрезентација е еден од двајцата дебитанти на ЕП во фудбал заедно со селекцијата на Финска. Нашите очекуваат добар настап и најмалку една победа во групата со Австрија, Украина и Холандија. 

ЕП 2020 се игра во 11 града во Европа  а премиерниот е вечерва во Рим.