Свет
18. July 2020 - 8:31

Рекорден број заразени со Ковид-19 во САД трет ден по ред

Рекордно зголемување на нови случаи на коронавирус се регистрирани трет ден по ред во САД, објави Универзитетот „Џонс Хопкинс“.