Loading Video...
Фудбал
29. јуни 2020 - 15:58

Реал и бега два бода на Барселона во трката за титулата во Ла Лига

Со голот на Бразилецот, Каземиро постигнат во 45.минута, екипата на Реал Мадрид забележа значајна победа на гостувањето во Барселона кај последно пласираниот тим во Ла Лига, Еспањол. 
 
Со тоа „Кралевите“ го искористија киксот на Барселона која одигра само 2-2 на гости во Виго против Селта.  
 
Така сега Реал има 71 бод, два повеќе од Барселона која утревечер од 22 часот на „Камп Ноу“ го игра дербито проти трето пласираната екипа на табелата Атлетико Мадрид.