Фудбал
21. January 2023 - 20:01

Рајо и Столе поразени од Сосиедад

Екипата на Сосиедад уште еднаш потврди дека и малите клубови можат да играат квалитетно и да победуваат во серија откако славеа со 2-0 на гостувањето кај Рајо Ваљекано на нашиот репрезентативен голман Столе Димитриевски. 
 
Головите за екипата од Баскија ги постигнаа Александер Сорлот и Андер Баренецеа во првото полувреме, по што синобелите се вивнаа во врвот на табелата со три бода помалку од лидерот Барселона додека Ваљекано е деветти со 26 бода. 

Ново на Сител