Кошарка
7. December 2017 - 9:53

Работнички го совлада шампионот во „Јане Сандански“

Кошаркарите на МЗТ продолжуваат со успешната серија во домашното првенство и славеа на теренот на актуелниот првак со 71:76 (17-15; 21-20; 20-19; 13-22).
МЗТ имаше водство од 42-35 но не успеа да го одржи па победникот се решаваше во последната четвртина кога гостите доминираа со 22-13.
Џинјард и Костов со по 22 поени беа најефикасни кај победничкиот тим додека кај домаќините  отскокнуваше Д.Стојановски со 33 поени.